Новини 2017-10-30 15:36

Відсторонений каталонський лідер Пучдемон приїхав до Брюсселя - ЗМІ

Карлес Пучдемон разом з іншими усуненими від влади членами свого кабінету, за даними ЗМІ, прибув до Брюсселя.

Відсторонений владою Іспанії каталонський лідер Карлес Пучдемон разом з іншими усуненими від влади членами свого кабінету у понеділок, 30 жовтня, прибув до Брюсселя. Про це повідомляє іспанське видання El Pais, посилаючись на близькі до уряду джерела.

За даними видання, поїздка каталонських лідерів збіглася у часі із поданням позовів Генпрокуратурою Іспанії проти політиків, відповідальних за проголошення незалежності Каталонії.

Також у понеділок вранці Пучдемон опублікував у своєму Instagram фотографію, на якій видно, що він перебуває у будівлі уряду Каталонії в Барселоні.

 

Bon dia

Публикация от Carles Puigdemont (@carlespuigdemont)

 

Однак через декілька годин стало відомо, що колишній глава каталонського уряду перебуває у Брюсселі.

Як повідомлялось, генпрокуратура Іспанії висунула звинувачення проти екс-глави регіональної адміністрації Каталонії Карлеса Пучдемона та інших членів регіональних адміністрації і парламенту Каталонії.

Раніше влада Іспанії офіційно позбавила Каталонію автономії і взяла на себе відповідальність за її уряд. До цього прем'єр Іспанії Маріано Рахой заявив, що розпускає парламент Каталонії. За його словами, 21 грудня в регіоні мають пройти позачергові вибори. Рахой також звільнив каталонського лідера Карлеса Пучдемона та його кабінет.

Нагадаємо, парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність від Іспанії, а Іспанський уряд оголосив про позачергове засідання Кабінету Міністрів після голосування парламенту Каталонії за незалежність. Згодом сенат Іспанії проголосував за активацію статті 155 Конституції країни, яка призупиняє автономію Каталонії та передбачає введення прямого управління в регіон. За активацію статті 155 Конституції проголосували 214 депутатів.