Новини 2017-10-31 09:10

У ГПУ повідомили, що в Україні проводяться два розслідування щодо Манафорта

Керівник Департаменту спецрозслідування ГПУ Сергій Горбатюк заявив, що одне з них стосується матеріалів з "чорної бухгалтерії" Партії регіонів.

Керівник Департаменту спецрозслідування Генпрокуратури Сергій Горбатюк розповів, що в Україні проводяться два розслідування щодо колишнього керівника передвиборчого штабу президента США Дональда Трампа Пола Манафорта. Про це повідомляє "Громадське радіо".

"Воно (розслідування США, - ред.) вкладається в рамки тих розслідувань, які ми здійснюємо. Перше стосується розтрати коштів Міністерства юстиції, які виділялися на американську юридичну фірму для підготовки звіту по справі "Тимошенко проти України" щодо її незаконного арешту", - розповів Горбатюк.

Він також додав, що друге розслідування стосується матеріалів з "чорної бухгалтерії" Партії регіонів.

"Ці справи ми далі розслідуємо", - зазначив Горбатюк.

При цьому він зауважив. що близько двох років тому Генпрокуратура України направила запит у Міністерство юстиції США, щоб там допитали Манофорта щодо коштів і їх використання, але українське відомство так і не отримало відповіді.

Як повідомлялося, екс-очільника передвиборчогого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта відправили під домашній арешт.  До цього правоохоронні органи США пред'явили звинувачення за 12-ма пунктами  Полу Манафорту і його діловому партнеру Ріку Гейтсу. Їх звинувачують у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, дії як незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і ненаданні звітів у закордонних банківських рахунків.

Нагадаємо, у The New York Times повідомили, що 30 жовтня екс-керівник кампанії президента США Дональда Трампа Пол Манафорт прийшов здаватися до Федерального бюро розслідувань США.

Додамо, що у ФБР вивчають великі грошові перекази від офшорних компаній колишнього політтехнолога Партії регіонів Пола Манафорта на рахунки в США, щоб з'ясувати чи не відмивав він гроші для уряду України часів Віктора Януковича (у 2012-2013 роках). Зокрема, бюро виявило 13 підозрілих переказів на суму близько $3 млн, які пов'язані з офшорними компаніями Пола Манафорта, що здійснювались в 2012-2013 роках.