Новини 2017-11-01 13:25

У РФ засудили росіянина через спробу вступити до українського батальйону

У ФСБ стверджують, що чоловік виїжджав в листопаді 2014 року в Україну щоб долучитися до "Азову".

Російський Копейський міський суд Челябінської області засудив громадянина Росії до трьох років і трьох місяців позбавлення волі загального режиму за спробу вступити в український окремий загін спецпризначення "Азов". Про це повідомили в регіональному підрозділі ФСБ.

Зазначається, що суд РФ визнав його винним за ч.3 ст. 30 і ч.3 ст. 359 (замах на участь в якості найманця у збройному конфлікті або військових діях), ч.1 ст. 280 (публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності), ч.1 ст. 282 (розпалювання ненависті або ворожнечі за ознаками національності) КК Російської Федерації.

"Житель Копейска дотримувався ідеології націонал-соціалізму і виїжджав в листопаді 2014 року в Україну для участі в складі батальйону "Азов" у бойових діях в якості найманця", - наголосили працівники ФСБ.

Крім того, суд зауважив, що представники "Азова" начебто відвезли обвинуваченого з блокпосту в Маріуполі, щоб з'ясувати військові вміння. Виявилося, що підсудний не володів потрібними бойовими навичками для приєднання до полку, тому його повернули назад.

Вони додали, що зловмисник також звинувачується у нібито в поширенні соцмережами матеріалів екстремістського складу протягом літа 2015 року.

Нагадаємо, 10 серпня у Москві суд виніс вирок у справі журналіста РБК Алєксандра Соколова. Його засудили до 3,5 років колонії загального режиму через звинувачення в екстремізмі.