Новини 2017-11-01 16:12

Очільник ДФС розповів про тіньові схеми на одеській митниці

Представники одеських компаній користувались 55-ою статтею Митного кодексу ("Коригування митної вартості товарів") та вносили на рахунки митниці такі фінансової гарантії, які давали можливість направити товар у вільний обіг.

Державна фіскальна служба і Національне антикорупційне бюро заарештували 450 мільйонів гривень, що належать двом десяткам одеських компаній-імпортерів, контролеваних найвпливовішим в Україні кланом контрабандистів із мільярдним обігом, який домовлявся й працював за будь-якої влади. Про це у Facebook повідомив в. о. голови ДФС Мирослав Продан.

"Поясню, як працювала схема. Одеське угруповання контрабандистів створило десятки фірм-одноденок, директорами яких є підставні особи. Ці компанії отримували великий обсяг товару з Китаю (взуття, тканини, сумки). Постачанням товару з Китаю займались аналогічні фірми-прокладки. Контракти ж фактично фабрикували в Одесі. У документах вказували вартість товару, занижену в десять та більше разів. Наприклад, взуття ділки декларували по $0,5 за кілограм!", - розповів Продан.

За його словами, представники одеських компаній користувались 55-ою статтею Митного кодексу ("Коригування митної вартості товарів") та вносили на рахунки митниці такі фінансової гарантії, які давали можливість направити товар у вільний обіг.

Опісля подавання позову в одеський суд, судді скасовували рішення митниці, фактично зобов’язуючи розмитнювати товар за заниженою вартістю та повертати компанії її фінансову гарантію. Одеські судді по незрозумілим причинам не помічали того факту, що не можна довіряти документам імпортерів.

"Ми зібрали всю інформацію щодо дій учасників схеми та надіслали її правоохоронцям. Кошти контрабандистів заарештовані. Я дуже сподіваюсь, що НАБУ доведе цю справу до кінця. І до кримінальної відповідальності будуть притягнуті всі «дійові особи» - у тому числі й представники судової гілки влади", - наголосив в. о.голови Держфіксальної служби.


Крім того, Продан додав, що за одеськими так званими "одноденками" стоїть клан контрабандистів з мільярдними оборотами, який "домовився" з нинішньою владою.

Нагадаємо, 20 жовтня ДФС стягнула з компанії "Яндекс. Україна" до держбюджету 5,4 млн заборгованості з податку на прибуток.