Новини 2017-11-03 10:35

В ООН назвали кількість загиблих мирних жителів під час битви за Мосул

Згідно з повідомленням, терористи здійснювали масові викрадення, використовували людей як "живий щит", навмисно обстрілювали будинки і цивільних, які намагалися тікати.

Під час бойових дій за іракське місто Мосул бойовики терористичного угрупування "Ісламська держава" вбили близько 750 мирних жителів. Про це пише ВВС з посиланням на доповідь ООН.

Згідно з повідомленням, терористи здійснювали масові викрадення, використовували людей як "живий щит", навмисно обстрілювали будинки і цивільних, які намагалися тікати.

"Відповідальні особи повинні відповідати за їх огидні злочини", - заявив глава ООН з прав людини Зейд Раад Аль Хусейн.

У ООН також заявили, що ще 461 цивільний загинув через дії іракських військових і повітряних ударів коаліції під керівництвом США у ході найбільш інтенсивного етапу битви, яка тривала з листопада 2016 року по липень 2017 року.

Загалом, щонайменше 2 тисячі 211 мирних жителів були вбиті і ще 1 тисяча 673 були поранені під час військової операції проти ІДІЛ.

"У ході операції по поверненню міста Мосула тисячі мирних жителів піддавалися шокуючим порушенням прав людини і явним порушенням міжнародного гуманітарного права", - сказав Зейд.

Крім того, у доповіді міститься заклик до міжнародного співтовариства вжити заходів для забезпечення того, щоб відповідальні за "міжнародні злочини", такі як геноцид, злочини проти людства і військові злочини, були підзвітні. Також організація закликала Ірак визнати юрисдикцію Міжнародного кримінального суду (МКС).

Нагадаємо, 10 липня прем'єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді офіційно оголосив про повну перемогу над бойовиками ІД в Мосулі. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International (AI) заявила, що низка атак, здійснених у Мосулі іракськими військовими та силами міжнародної коаліції під проводом США проти ІД, порушують міжнародне гуманітарне право та можуть бути розцінені як воєнні злочини.

Сили безпеки Іраку за підтримки очолюваної США коаліції почали операцію зі звільнення Мосула у жовтні 2016 року. Внаслідок бойових дій загинули тисячі людей, понад мільйон, за даними ООН, стали вимушеними переселенцями