Новини 2017-11-05 15:20

Пучдемон здався бельгійській поліції - ЗМІ

Разом з екс-лідером Каталонії поліції здалися четверо його соратників, які перебували разом з ним в Брюсселі.

Колишній голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон здався бельгійської поліції. Про це повідомляє RTBF.

"Пучдемон заявив про свій намір нашим журналістам, і, згідно з повідомленням телеканалу TRV, він вітлив свій намір: відсторонений глава Каталонії відповідно до європейського ордеру на арешт здався бельгійській поліції", - йдеться у повідомленні.

При цьому разом з екс-лідером Каталонії поліції здалися четверо його соратників, які перебували разом з ним в Брюсселі.

Зазначаєтсья, що о другій годині дня за місцевим часом бельгійська прокуратура анонсувала прес-конференцію, на якій  розповість подробиці у справі видачі каталонського лідера Іспанії.

Як повідомлялось, Пучдемон готовий співпрацювати з правосуддям Бельгії відносно європейського ордера на його арешт, виданий Мадридом.

Нагадаємо, 30 жовтня відсторонений владою Іспанії каталонський лідер Карлес Пучдемон разом з іншими усуненими від влади членами свого кабінету прибув до Брюсселя.

1 листопада Національний суд Іспаніївикликав на допит Пучдемона та 13 усунених з посад членів його влади.

3 листопада іспанський суд видав міжнародний європейський ордер на арешт Пучдемона і чотирьох його союзників, які не з'явилися на засідання Верховного суду в Мадриді. Влада Бельгії підтвердила отримання ордера. Міністр юстиції Бельгії Коен Генс заявив, що бельгійський уряд не має впливу на майбутнє Пучдемона після видачі ордера, оскільки ордер на арешт є «абсолютно юридичною процедурою», яка «відбувається через прямий контакт між правоохоронними органами».

схожі новини