Новини 2011-04-08 10:39

На Донеччині різко зросла кількість «терористів»

У Донецькій області за січень-березень до міліції надійшло 13 неправдивих повідомлень про замінування об'єктів, що майже втричі більше, ніж за весь минулий 2010 рік.

Про це повідомив вчора на прес-конференції начальник Головного управління МВС України в Донецькій області Микола Куп’янський.

Таке значне збільшення неправдивих телефонних повідомлень, на його думку, було спровоковане тими вибухами, які сталися у місті Макіївка 20 січня нинішнього року.

«Вважаю, що саме цей факт – вибух у місті Макіївка – спровокував і низку анонімних дзвінків, які надійшли до міліції на території усієї Донецької області. Подивіться самі: якщо за весь минулий рік було зареєстровано 5 таких телефонних дзвінків, то вже за перший квартал цього року нам надійшло 13 таких анонімних повідомлень», - заявивКуп’янський.

При цьому він відзначив, що «70% усіх анонімних повідомлень, що надійшли до органів внутрішніх справ, розкриті, три кримінальні справи вже передано до суду».

Куп’янський підкреслив, що через кожний з цих злочинних випадків від виконання своїх безпосередніх обов'язків відволікаються не лише правоохоронні органи, а й лікарі, фахівці МНС.

Нагадаємо, вранці 20 січня у Макіївці сталися два вибухи - біля торгового центру і біля центрального входу в адміністративну будівлю держпідприємства "Макіїввугілля". У результаті обох вибухів ніхто не постраждав.

Неподалік від одного з місць вибуху було знайдено конверт, в якому містилася вимога виплатити велику суму грошей «від людей, які відомі у Макіївці» (за даними ЗМІ, організатори вибухів вимагали 4 млн євро). У листі також було вказано механізм і порядок передачі грошей. Також невідомі погрожували, що у разі невиконання вимог у різних місцях Макіївки буде скоєно ще 5 вибухів.Однак за грошима невідомі так і не прийшли.

За фактами вибухів у Макіївці Управління СБУ в Донецькій області порушила кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 258 Кримінального кодексу України (теракт), і було затримано двох осіб.

7 квітняСБУ повідомила прозавершення розслідування кримінальної справи за фактом вибухів у Макіївці і направила матеріали справи до прокуратури Донецької області для затвердження обвинувального висновку з метою подальшої передачі в суд.

У ході розслідування пред'явлене звинувачення двом жителям Донецької області, які завершили ознайомлення з матеріалами справи.Матері затриманих стверджують, що хлопців звинувачують у тому, чого вони не скоювали. Більше того, вони завляють про погрози і підробку документів з боку правоохоронців

По справи про вибухи у Макіївці 20 січня в управлінні СБУ в Донецькій області допитали близько 7000 осіб.

схожі новини