Новини 2017-11-08 11:41

У Швеції вирішили придбати у США системи протиракетної оборони Patriot

Переговори з виробником системи Patriot, американською компанією Raytheon, будуть спрямовані на 2020 рік, а впроваджені до 2025 року.

Уряд Швеції заявив, що розпочав переговори з США щодо придбання систем протиракетної оборони Patriot вартістю $1,2 млрд. 

Наголошується, що дане рішення Швеція ухвалила у зв'язку з загостренням регіональної напруженості та технології балістичних ракет по всьому світу.

"З огляду на результати тендеру та рішення парламенту стосовно запиту на придбання нової системи протиракетної оборони середньої дальності у наступному бюджетному році, уряд ухвалить остаточне рішення у 2018-ому", - наголосили в уряді.

За словами парламенту Швеції, переговори з виробником системи Patriot, американською компанією Raytheon, будуть спрямовані на 2020 рік, а впроваджені до 2025 року. Лист зі зверненням до Сполучених Штатів склала Шведська адміністрація матеріальної оборони (FMV).

У свою чергу працівники компанії Raytheon заявили, що Швеція наближається до європейських народів, які почали використовувати покращену систему Patriot для захисту від балістичних та крилатих ракет, а також передових літаків і безпілотних літаків.

Як відомо, Raytheon побудував більше 220 вогневих одиниць і доставив їх замовникам у 13 країнах, включаючи Нідерланди та Німеччину.

Нагадаємо, 2 листопада Туреччина заявила, що уклала контрактну угоду з Російською Федерацією на поставку російських зенітних ракетних систем С-400, яка сягає сягає понад $2 млрд.

Як повідомлялося, 26 жовтня уряд Литви заявив про купівлю норвезьких пересувних зенітно-ракетних комплексів середньої дальності NASAMS.

схожі новини