Новини 14:36

Німецький експерт: заява Януковича про митний союз стала сюрпризом для всіх

Німецький експерт Ніко Ланге, який очолює представництво Фонду Аденауера в Києві, зазначив, що заява президента Віктора Януковича щодо можливої участі України в митному союзі ЄЕП у форматі "3+1" стала для всіх сюрпризом.

«Не знаю, чи чули вже російські партнери про формулу «3+1» стосовно Митного союзу, але мені здається, що це сюрприз для всіх партнерів України», - заявив Ланге.

Експерт сподівається, що найближчим часом українська сторона пояснить, що президент мав на увазі. «І підтвердить, що має намір завершити переговори щодо Зони вільної торгівлі та асоціації. Все інше, я гадаю, колосально спантеличить європейських партнерів», - зазначив він.

«Для партнерів дуже важливо чітко зрозуміти, які рішення Україна ухвалювала, і які вона відносини будуватиме з партнерами, особливо з Європейським Союзом. Тому що переговори про Зону вільної торгівлі і договір про асоціацію перебувають вже на завершальному етапі, і, звичайно, партнерів це трошки дивує, коли ми чуємо зараз зовсім нові речі, про які до вчорашнього дня не чули», - пояснює Ланге.

«Я думаю, всім зрозуміло, що Митний союз із Росією, Білорусією та Казахстаном і договір про асоціацію та Зону вільної торгівлі з Європейським Союзом одночасно реалізувати неможливо», - додав він.

Нагадаємо, 7 квітня президент Віктор Янукович заявив, що  Україна може взяти участь у митному союзі в рамках Єдиного економічного простору, створюваного Росією, Білоруссю й Казахстаном, у форматі "3+1".

При цьому в МЗС після виступу президента із посланням до парламенту заявили, що у своєму зверненні Янукович в черговий раз підтвердив пріоритетність євроінтеграційного курсу України.

Між тим, джерела у дипкорпусі повідомили, що ініціатором заявленого президентом формату стала Україна. У той же час міністр юстиції Олександр Лавринович заявив, що основні рамки нового формату Митного союзу вже погоджені на рівні керівництва країни.

схожі новини