Новини 2011-04-08 15:19

Росіяни побачили здоровий глузд у виступі Януковича

Російська федерація також буде добиватись створення зони вільної торгівлі з Європейським союзом. Про це сказав журналістам міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров після засідання Ради міністрів закордонних справ СНД.

За словами Лаврова, члени Митного союзу вступають до ВТО і наявність такого союзу не заважає цьому процесу. "Росія є членом Митного союзу і також буде добиватись створення зони вільної торгівлі з ЄС. Це перспективне завдання, сподіваюсь, не дуже далекої перспективи", – сказав він.

Також він зазначив, що він особисто побачив у вчорашньому Посланні Президента України Віктора Януковича у Верховній Раді здоровий глузд. "Ми, звичайно, почули ті слова, які Янукович озвучив у своєму посланні у ВР. Я в них побачив тільки здоровий глузд, прагматизм і прагнення забезпечити по-максимуму інтереси Української держави. Чому такі емоції виникли навколо цієї теми, я навіть не знаю", – додав Лавров.

За його словами, Митний союз веде переговори щодо створення зони вільної торгівлі з Новою Зеландією, Швейцарією та іншими членами Європейської асоціації вільної торгівлі.

"Ні в кого це не викликає питань. Але коли наш близький сусід Україна хоче зі своїми ведучими торгово-економічними партнерами – з Росією, Білоруссю – також відносини встановити, чомусь це викликає питання. Я думаю, що потрібно спокійніше дивитись на цю ситуацію, яка відповідає прагматичним прагненням будь-якої держави більш тісно здійснювати торгово-економічні обміни зі своїми сусідами", – додав він.

Нагадаємо, 7 квітня президент Віктор Янукович заявив, що  Україна може взяти участь у митному союзі в рамках Єдиного економічного простору, створюваного Росією, Білоруссю й Казахстаном, у форматі "3+1".

При цьому в МЗС після виступу президента із посланням до парламенту заявили, що у своєму зверненні Янукович в черговий раз підтвердивпріоритетність євроінтеграційного курсу України.

Німецький експерт Ніко Ланге, який очолює представництво Фонду Аденауера в Києві, зазначив, що заява президента Віктора Януковича щодо можливої участі України в митному союзі ЄЕП у форматі "3+1" стала для всіх сюрпризом.

схожі новини