Новини 2017-11-13 11:08

Європарламент створить трастовий фонд для країн "Східного партнерства"

Зазначається, що дане партнерство включатиме приєднання України, Грузії та Молдови до митного, енергетичного та цифрового союзів ЄС до Шенгенської зони.

Європейський парламент оприлюднив проект доповіді, в якій закликав поглибити процес європейської інтеграції України, Грузії та Молдови у форматі "Східне партнерство Плюс". Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зазначається, що дане партнерство включатиме приєднання трьох країн до митного, енергетичного та цифрового союзів ЄС до Шенгенської зони.

Наголошується, що проект підготований за рекомендаціями Ради Євросоюзу, Єврокомісії та Європейській службі зовнішньої діяльності у просуванні політики щодо «Східного партнерства».

Читайте також: В очікуванні змін – чи зробить ЄС крок на зустріч Східному партнерству

"Надзвичайно важливим є створення моделі "Східне партнерство Плюс" для країн, які мають асоціації, із можливістю подальшої участі у митному, енергетичному та цифровому союзах", - заявила авторка проекту литовський депутат Європарламенту Лайма Андрікієне.

Зокрема, парламент Євросоюзу запропонував заснувати для даних трьох країн трастовий фонд, в якому будуть залучені  державні і приватні інвестиції.

"Європарламент вкотре відзначає, що угоди про асоціації з Грузією, Молдовою та Україною не є кінцевою метою їхніх відносин з ЄС. ЄП вкотре визнає європейські прагнення цих країн", - йдеться у проекті доповіді.

У свою чергу, проект документу містить чимало пунктів щодо Росії. Європарламент заявив про неприпустимість участі держав «Східного партнерства» у російських військових навчаннях, таких як «Захід».

Автори проекту додали, що для зміцнення стійкості до загроз у сфері кібервійни та дезінформації Європарламент має наміри посилити підтримку східних партнерів.

Крім того, європарламентарі виступили за підтримку скасування плати за роумінг мобільного зв’язку між ЄС і східними партнерами.

Нагадаємо, 10 жовтня Комітет Європарламенту у закордонних справах затвердив проект резолюції, яка пропонує конкретні заходи на підтримку країн "Східного партнерства", зокрема, України, Молдови та Грузії. Раніше парламентарі Молдови, України та Грузії, що входять у формат "Східного партнерства", планують звернутися до Європарламенту з вимогою прийняти резолюцію про політичну підтримку трьох держав і розробку дорожньої карти вступу в Євросоюз.

схожі новини