Новини 2017-11-14 10:13

У Боснії та Герцеговині виступили за визнання незалежності Косова

У відповідь на таку заяву міністр внутрішніх справ Сербії закликав президента країни зібрати засідання ради національної безпеки упродовж найближчих 48 годин.

Член Президії Боснії і Герцеговини Бакір Ізетбегович заявив про необхідність визнати незалежність Косова. Про це він сказав в інтерв'ю Deutsche Welle.

"Щодо мене, Косово слід було визнати раніше. Тепер наші колеги будуть сердитися, а наші спроби зробити це лише принесли проблеми для Боснії та Герцеговини та не принесли користі Косову", - заявив він.

Зазначимо, що Президія Боснії і Герцеговини - це колективний вищий орган виконавчої влади, аналогічний посаді глави держави.

На запитання "чи визнає Боснія і Герцеговина незалежність Косова", Ізетбегович відповів – "Сподіваюся, що так".

Згідно з повідомленням, слова члена Президії викликала жорстку реакцію з боку Сербії. Міністр внутрішніх справ країни Небойш Стефанович заявив, що президент Сербії повинен зібрати засідання ради національної безпеки упродовж найближчих 48 годин.

За його словами, такі заяви не сприяють ситуації в регіоні. Він зазначив, що рада нацбезпеки розгляне подальші кроки Сербії і сформулює ставлення до таких слів Ізетбеговича.

"Я б хотів, щоб це було не так, щоб це була погана інтерпретація заяви Ізетбеговича, тому що, на жаль, якщо це правда, це один з найважчих ударів, якого Сербії може нанести сусідня країна", - сказав Стефанович.

Як повідомлялося, у листопаді міністр закордонних справ Сербії Івіца Дачич закликав провести міжнародну конференцію щодо проблеми Косова.

Додамо, що майже 10 років тому Косово відділилося від Сербії. Відтоді його незалежність визнали 110 країн світу, Україна незалежність Косова не визнала. 

схожі новини