Новини 2011-04-09 18:28

У Каїрі на площі Тахрір у сутичці з військовими загинули люди

В результаті зіткнення єгипетських військових з демонстрантами на площі Тахрір в Каїрі в ніч з 8 на 9 квітня одна людина загинула і декілька десятків отримали поранення.

Учасники акції протесту вимагали віддати під суд колишнього президента країни Хосні Мубарака, а також покласти край тимчасово встановленому військовому режиму.

За даними єгипетського міністерства охорони здоров'я поранено 71 людину. Проте місцеві медики повідомили інформаційні агентства про двох загиблих.

Поліція заперечує застосування вогнепальної зброї попри те, що у усіх поранених зафіксовані кульові поранення.

Як повідомлялось, єгипетській опозиції в ході протестів вдалося домогтися відставки президента Хосні Мубарака. Потім у відставку пішов призначений Мубараком глава перехідного уряду Єгипту Ахмед Шафік.

14 лютого Вища військова рада, яка перебрала владу в Єгипті після відставки Мубарака призупинила дію Конституції і створила комісію з підготувки проекту нового основного закону.

7 березня, новий тимчасовий уряд Єгипту під керівництвом прем’єр-міністра Ісама Шарафі присягнув главі правлячої Вищої ради збройних сил Хусейну Тантаві.

За час масових протестів, за різними даними, загинули від 360 до 685 осіб і більше 5 тисяч отримали поранення. Військові, які прийняли владу в країні, доручили Генпрокуратурі провести розслідування обставин загибелі демонстрантів під час безладів.

Генпрокуратура вже завела десятки справ проти екс-міністрів, глави держави і членів його сім'ї за звинуваченнями в корупції, відмиванні грошей, причетності до провокування безладів і загибелі людей у дні революції.

схожі новини