Новини 2017-11-21 08:02

У США схвалили продаж Грузії ракет Javelin

Влада Грузії звернувся до США із запитом про купівлю 410 ракет Javelin і 72 пускових комплексів Javelin Command.

Державний департамент США ухвали рішення щодо затвердження можливого продажу Грузії протитанкових ракетних комплексів на суму 75 млн доларів США. Про це повідомляє агентство Міноборони США із співпраці в сфері безпеки.

Згідно з повідомленням, влада Грузії звернувся із запитом про купівлю 410 ракет Javelin і 72 пускових комплексів Javelin Command (CLU) (включаючи два блоки CLaw Javelin Block 1, які будуть використовуватися в якості запасних частин).

Також включені десять інструкторів, технічна допомога уряду і підрядника США, транспорт та інші пов'язані елементи логістики і програми підтримки.

"Запропонована поставка буде сприяти зовнішній політиці і національній безпеці Сполучених Штатів, покращуючи безпеку Грузії. Система Javelin надасть Грузії ширші можливості для задоволення своїх вимог національної оборони. Грузія не зазнає труднощів з освоєнням цієї системи в своїх збройних силах", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що агентство повідомило про потенційний продаж комплексів згідно із вимогою закону. Повідомлення не означає, що угода була укладена.

Як повідомлялося 18 листопада, у Державному департаменті США схвалили продаж Польщі систем протиракетної оборони Patriot на суму $10,5 мільярдів. 

Нагадаємо, 16 листопада Сенат США схвалив оборонний бюджет на 2018 рік, який з-поміж іншого передбачає виділення $350 млн на оборонні потреби України. Проект закону санкціонує надання летального озброєння оборонного характеру та розширює співпрацю двох країн у оборонній сфері.

схожі новини