Новини 2017-11-22 14:20

Кабмін змінив правила оренди державного майна

Тепер всі компанії, що беруть участь в конкурсі на право оренди мають вносити авансовий платіж в розмірі не менше шести місячних орендних плат.

Кабінет міністрів України підтримав ініціативу Фонду державного майна (ФДМУ) щодо посилення боротьби з недобросовісними переможцями конкурсів з оренди держмайна та ввів норму, яка фінансово каратиме недобросовісних переможців конкурсу. Про це повідомив виконуючий обов'язки голови ФДМУ Віталій Трубаров в Facebook у середу, 22 листопада.

"Тепер всі компанії, які беруть участь в конкурсі на право оренди мають вносити авансовий платіж в розмірі не менше шести місячних орендних плат. Цей платіж повертається всім, окрім переможця. Таким чином, компанії, які прийшли з наміром зірвати конкурс, тобто формально перемогти, а потім відмовитися від підписання договору втратять авансовий платіж", - повідомив Трубаров.

Він зазначив, що раніше на конкурс приходили компанії, із завданням «вибити» реального орендаря, зірвати конкурс і змусити Фонд проводити конкурсні процедури заново.

"Тепер такі «ігри» коштуватимуть дорого і в конкурсах перемагатимуть лише ті компанії, котрі мають реальний намір підписувати договори оренди", - додав Трубаров.

Нагадаємо, 9 листопада Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект №7066  "Про приватизацію державного майна" за основу. Таке рішення підтримали 258 народних депутатів.