Новини 2017-11-23 18:11

У МЗС відреагували на чергове вторгнення "путінських КамАЗів" на Донбас

Російському зовнішньополітичному відомству була надіслана нота протесту.

Міністерство закордонних справ (МЗС) України висловило офіційний протест російській стороні в зв'язку з черговим "гуманітарним конвоєм", відправленим на Донбас 23 листопада. Про це повідомили у прес-службі МЗС.

У відомстві зазначили, що державний кордон України незаконно перетнули 53 автомобілі 71-го "гуманітарного конвою".

"Ввезення «гумдопомоги» відбулося з порушенням норм і принципів міжнародного права, зокрема, щодо непорушності кордонів, національного законодавства України та інших погоджених модальностей, у тому числі про необхідність супроводу вантажу представниками Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Відсутність законних підстав унеможливила передбачене українським законодавством його обов'язкове оформлення представниками прикордонних та митних органів України", - йдеться у повідомленні.

У зв‘язку з цим МЗС України надіслало російському зовнішньополітичному відомству ноту протесту із вимогою до Російської Федерації припинити вчинення протиправних дій проти суверенітету нашої держави та неухильно дотримуватися міжнародного права та законодавства України.
 
Нагадаємо, що 26 жовтня Росія з грубими порушеннями завезла на Донбас 70-й "гуманітарний конвой".

Партію перших «гуманітарних КамАЗів» Росія відправила в Україну 22 серпня 2014 року. Досі жоден із таких «гуманітарних конвоїв» українських митних і прикордонних процедур не проходив, бо не відповідав ні міжнародному, ні українському законодавству. Через це українські прикордонники і митники, які чергують на російських пунктах пропуску на кордоні з окупованою частиною Донбасу «Донецьк» і «Матвеєв Курган» для можливого оформлення гуманітарної допомоги з Росії, щоразу змушені відмовлятися від такого оформлення. Дотепер українська міжвідомча група щоразу здійснювала лише візуальне спостереження без виконання контрольних функцій, Росія вводить ці конвої через кордон в односторонньому порядку.

У РНБО підкреслили, що неодноразово фіксувалася активізація бойовиків та збільшення кількості обстрілів сил АТО одразу після отримання вмісту російських вантажівок. Крім того, президент України Петро Порошенко зазначав, що у "гумконвоях" РФ на Донбас завозять пальне та зброю для терористів.

схожі новини