Новини 2017-11-24 07:30

Джемілєв заявив, що Росія заселяє Крим лояльними до себе людьми

За словами лідера кримськотатарського Меджлісу, на окупований півострів привезли 250 тис. чоловік з ОРДіЛО, і щонайменше 250 тис.- з Росії.

Влада РФ заселяє анексований Крим лояльними до себе людьми, чим порушує Женевську конвенцію щодо неприпустимості примусової зміни демографічної ситуації на окупованій території. Про це заявив уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

"Вони створюють умови, за яких корінні жителі змушені залишати півострів, і заселяють його людьми, лояльними до себе. Наприклад, 250 тис. чоловік вони привезли з Донецька і Луганська, цих ватників, багато з них – бандити, які беруть участь у беззаконні, і не менше 250 тис., а то і 300-400 тис., за різними оцінками, – жителі Російської Федерації", – повідомив Джемілєв.

За його словами, ця ситуація "входить в число військових злочинів".

"Але там все так засекречено, скільки людей нових прописано. У тих структурах, де є ці дані, немає практично жодного кримського татарина. Усе дуже засекречено", – зазначив він.

Нагадаємо, 23 листопада, померла активістка кримськотатарського руху Веджіє Кашка після затримання силовиками РФ.

Як повідомлялося, російські силовики в окупованому Сімферополі 23 листопада затримали кількох членів Меджлісу кримськотатарського народу за начебто "вимагання в особливо великому розмірі" у громадянина Туреччини. Зазначається, що затримання відбулося в кафе "Медобори" на вулиці Воровського біля Київського районного суду.

Як повідомлялося, Управління Міністерства внутрішніх справ Росії по окупованому Криму "порушило кримінальну справу" за ознаками злочину, передбаченого частиною 2 статті 163 Кримінального кодексу Росії ("Вимагання, вчинене групою осіб").

При цьому у Крим_SOS повідомили імена затриманих: Бекір Дегерменджі, Асан Чапух, Казим Аметов.

Згодом адвокат Едем Семедляєв заявив, що жодного адвоката до затриманих членів Меджлісу кримськотатарського народу не впустили.

 

схожі новини