Новини 2017-11-28 16:16

Суд в окупованому Криму продовжив запобіжний захід двом фігурантам "справи 26 лютого"

Дегирменджі й Асанов перебуватимуть під домашнім арештом до 7 лютого 2018 року.

У окупованому Криму суд ухвалив рішення щодо продовження домашнього арешту двом фігурантам "справи 26 лютого"  Мустафі Дегирменджі й Алі Асанову. Про це в вівторок, 28 листопада, повідомляє Крим.Реалії.

Так, суд продовжив запобіжний захід до 7 лютого 2018 року.

За інформацією, у ході засідання Дегирменджі просив дозволити йому вивозити маму для слідчих дій і передачек батьку Бекіру Дегирменджі, однак суд не дозволив.

Крім того, суд відхилив і прохання адвокат Тарас Омельченко про зміну запобіжного заходу на підписку про невиїзд.

Нагадаємо, напередодні, 18 жовтня в "суді" Сімферополя вже виступили троє свідків захисту, які свідчили, що у Меджлісу кримськотатарського народу "ніякого злочинного плану масових заворушень не було", навпаки, організатор заходу, Меджліс, вжив "вичерпних заходів для підтримки громадського порядку".

Як відомо, після анексії Криму Росією на півострові почали судити кримськотатарських активістів, які 26 лютого 2014 року брали участь у мітингу прихильників територіальної цілісності України. Російський суд «справу 26 лютого» розділив на дві: окремо – щодо заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза, й окремо – щодо інших фігурантів процесу – Алі Асанова й Мустафи Дегерменджі. Крім того, у цій справі проходила група "інших осіб" у складі п'яти осіб: Ескендера Кантемірова, Талята Юнусова, Ескендера Ємірвалієва, Арсена Юнусова й Ескендера Небієва.

схожі новини