Новини 08:51

Посол США в Україні розкритикувала будівництво Керченського мосту

За словами Марі Йованович, будівництво мосту значно обмежує доставку вантажів до українських портів на Азовському морі.

Будівництво мосту через Керченську протоку Російською Федерацією заважає здійсненню транспортного сполучення України з міжнародними ринками. Про це заявила посол США в Україні Марі Йованович.

"Продовження Росією будівництва Керченського мосту значно обмежує доставку вантажів до українських портів на Азовському морі. Ці порти є важливими воротами для транспортування українського вугілля, металу й зерна на шляху до важливих міжнародних ринків", – наголосила вона, виступаючи 28 листопада на Міжнародній конференції з морської безпеки у Києві.

Йованович також зазначила, що незаконна анексія Криму Російською Федерації призвела до втрати Україною 70% свого військово-морського флоту.

За її словами, Росія продовжує незаконно використовувати газові родовища України на Чорному морі.

"Росія захопила дві українські газові платформи, які продовжують функціонувати у виключно українській економічній зоні, отже, триває крадіжка українського газу", – розповіла дипломат.

При цьому Йованович уточнила, що українські прикордонники й українські військово-морські сили, а також берегова охорона продовжують працювати над запобіганням цим викликам і усуненням їх наслідків.