Новини 2017-12-01 13:12

Порошенко підписав закон щодо обмеження тиску правоохоронців на бізнес

Відповідний закон, зокрема, передбачає введення обов'язкової відеофіксації обшуків і розгляду клопотань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих дій.

У п'ятницю, 1 грудня, Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення зміни до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами при провадженні досудового розслідування", який обмежує тиск правоохоронців на бізнес.

"Як відразу ж в нашому середовищі? Дуже просто: про заборону маски-шоу. Ми тоді використовували з вами тоді таку термінологію і ми з вами це (розробили і прийняли закон - ред.) зробили. І я хотів би сьогодні у вашій присутності в цей урочистий момент підписати цей історичний документ ", – наголосив Порошенко на діалозі бізнесу та влади та підписав відповідний закон.

Закон забороняє вилучення оригіналів фінансово-господарської документації, комп’ютерної техніки, серверів та мобільних телефонів суб’єктів підприємницької діяльності. Також він передбачає заборону повторного порушення закритих кримінальних проваджень та забезпечує розумні строки провадження кримінальної справи.

Документ передбачає право заявника отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо його заяви або повідомлення про кримінальне правопорушення, а також встановлює обов'язок слідчого, прокурора надати таку витяг через 24 години з моменту внесення відомостей про правопорушення.

Законопроект також передбачає введення обов'язкової відеофіксації обшуків і розгляду клопотань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих дій.

Нагадаємо, що 16 листопада Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому закон "Про внесення зміни до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами при провадженні досудового розслідування" (№7275).

Як повідомлялось, на початку жовтня прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив про створення робочої групи для підготовки законопроекту про кримінальну відповідальність правоохоронців і контролюючих структур за надмірний тиск на бізнес. 

схожі новини