Новини 2017-12-03 11:17

Допінговий скандал. РФ намагалася підмінити допінг-пробу української біатлоністки

Колишнього голову Московської антидопінгової лабораторії Григорія Родченкова просили замінити допінг-пробу Віти Семеренко.

Колишній заступник міністра спорту Росії Юрій Нагорних вимагав від екс-глави Московської антидопінгової лабораторії та інформатора Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) Грігорія Родчєнкова підмінити допінг-пробу української біатлоністки Віти Семеренко. Про це йдеться у інтерв'ю The New York Times.

За словами Родчєнкова, за кілька днів до Олімпіади в Сочі до нього звернувся Нагорних з проханням про підміну допінг-проби українки на змаганнях у Москві. Але Родчєнков відмовився це зробити.

"Я не міг так вчинити з невинною спортсменкою. За час роботи я міняв чимало позитивних допінг-проб на чисті, але не навпаки", – наголосив він.

Він також повідомив, що Семеренко та інші українські біатлоністки були найбільш серйозною загрозою для російської естафетної команди під час Олімпійських ігор у Сочі.

У результаті українська біатлоністка завоювала олімпійське золото в естафеті, а російські спортсменки посіли друге місце. Пізніше вони були позбавлені цієї нагороди після повторної перевірки допінг-проб.

Раніше газета The New York Times опублікувала дані про підготовку маніпуляцій РФ на Олімпіаді в Сочі. Так, за чотири дні до початку Олімпіади голова Московської антидопінгової лаборатрії Грігорій Родчєнков передав міністру спорту РФ Віталію Мутку список атлетів, чиї допінг-проби планувалося підміняти.

Як повідомлялось, комісія Міжнародного олімпійського комітету (МОК) визнала винними в порушенні антидопінгових правил чотирьох російських лижників - Алєксєя Пєтухова, Максіма Вилєгжаніна, Євгєнію Шаповалову і Юлію Іванову. Всі вони довічно усунені від участі в Олімпійських іграх. Раніше аналогічне покарання отримали Олександр Легков та Євген Бєлов.

Згодом Міжнародний олімпійський комітет виніс покарання ще трьом російським спротсменкам за порушення антидопінгових правил на Олімпіаді-2014 у Сочі. Так, результати російських лижниць Юлії Чекалевої, Анастасії Доценко, а також біатлоністки Ольги Зайцевої на Іграх 2014 було анульовано.

схожі новини