Новини 20:15

Суд у справі про держзраду Януковича прослухав запис радника Путіна про захоплення Криму

Розгляд продовжать завтра, 7 грудня.

Оболонський районний суд Києва продовжить розгляд справи по суті за обвинуваченням екс-президента Віктора Януковича у державній зраді у четвер, 7 грудня. Таке рішення у середу, 6 грудня, оголосив головуючий суддя Владислав Дев'ятко.

"Оголошена перерва до завтра, до 10:00", - сказав Дев'ятко.

На засіданні у середу суд дослідив, зокрема, отримані в результаті прослуховування записи розмов радника президента РФ Сергія Глазьєва з депутатом Держдуми РФ Констянтином Затуліним у 2014 році, зокрема і щодо захоплення Криму та доцільності доправлення Януковича до Криму, а також записи розмов Глазьєва з колишнім народним депутат України Левом Миримським.

Крім того, досліджено матеріали прослуховування розмов Глазьєва за 1 березня 2014 року з тодішнім головою Луганської облради Валерієм Голенком і його помічницею щодо звернення до РФ за підтримкою.

Як повідомлялось, у понеділок, 4 грудня, Оболонський суд Києва продовжив розгляд провадження за обвинуваченням колишнього президента України Віктора Януковича в державній зраді.

Додамо, що 25 жовтня Оболонський районний суд Києва відсторонив державного адвоката Максима Гераська, який представляє інтереси обвинувачуваного у державній зраді екс-президента України Віктора Януковича. За словами судді адвокат продемонстрував крайню непрофесійність та відсутність достатньої кваліфікації для надання правової допомоги у кримінальному провадженні.

26 жовтня Оболонський суд призначив нового державного адвоката Ігоря Ляшенка.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура звинувачує Януковича у державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.