Новини 23:33

Transparency International закликала Раду не голосувати за звільнення антикорупціонерів

В організації вимагають припинити демонтаж антикорупційної реформи в Україні.

Transparency International Україна закликала Верховну Раду України не голосувати за проект постанови про відкликання з посади голови Комітету з питань запобігання та протидії корупції Єгора Соболєва та за проект закону, який дозволить парламенту висловлювати недовіру керівникам антикорупційних органів. Про це йдеться у заяві організації.

Наголошується, що прийняття такого законопроекту означатиме повний демонтаж антикорупційної реформи, що розпочалася у 2014 році, а також нівелювання будь-яких намагань боротьби з корупцією в Україні.

«У середу, 6 грудня 2017 року, Комітетом з питань запобігання та протидії корупції було визнано незадовільною роботу власного голови – Єгора Соболєва та ініційовано процедуру його відкликання перед парламентом. ТІ Україна переконана, що голосування за відкликання з посади голови Комітету Єгора Соболєва є помстою деяких представників влади за його активні дії щодо захисту Національного антикорупційного бюро України та його спроби не дати зупинити антикорупційну реформу. Саме завдяки старанням Єгора Соболєва вдалося відстояти інституційну незалежність НАБУ та НАЗК, створено Раду громадських експертиз при Комітеті, що забезпечує антикорупційну експертизу законодавства», - зазначили в Transparency International.

Читайте також: У ЄС відреагували на намір звільнити Соболєва з посади голови антикорупційного комітету ВР

Також представництво глобальної мережі наголошує, що відкликання голови комітету з посади можливе лише після розгляду проекту відповідної постанови під час засідання комітету, чого зроблено не було.

«Наступним кроком, сьогодні ж у Верховній Раді України був зареєстрований проект Закону… яким вносяться зміни до декількох законів, що надають можливість парламенту висловити недовіру директору НАБУ, керівнику САП, директору ДБР, члену НАЗК, що матиме наслідком відставку з посади вказаних осіб. Окрім того, вказані особи відтепер можуть бути звільнені не тільки у зв’язку з вчиненням злочину, але й адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією. Вказані законодавчі зміни ставлять новостворені антикорупційні органи під повний контроль органів влади України та означають втрату ними незалежності у своїй діяльності. Це, в свою чергу, матиме наслідком повний демонтаж антикорупційної реформи в України та припинення справжньої боротьби з корупцією у нашій з вами державі», - йдеться у заяві.

У Transparency International нагадали, що антикорупційні здобутки України стали основною передумовою здобуття Україною безвізового режиму, і зупинення антикорупційної реформи може мати наслідком припинення дії безвізового режиму з Європейським Союзом.

«ТІ Україна уже звернулася до міжнародних партнерів з проханням закликати українську владу припинити деструкцію антикорупційної реформи. Так, зокрема, в спільній заяві міжнародної коаліції громадських організацій на Міжнародному форумі з повернення активів, що відбувається зараз у м. Вашингтоні, США, наявний заклик до Генеральної прокуратури України припинити вчиняти тиск на Національне антикорупційне бюро України», - наголошується у заяві.

Крім того, організація закликала українську владу припинити контрпродуктивні дії зі знищення незалежності антикорупційних органів в Україні.

«Припинення боротьби з корупцією матиме значні негативні наслідки для економічного відновлення та інтеграції України у європейське співтовариство», - підсумували в ТІ.