Новини 2017-12-07 09:24

В Україні почав діяти закон щодо заборони на "маски-шоу"

Закон, зокрема, передбачає введення обов'язкової відеофіксації обшуків і розгляду клопотань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих дій.

У четвер, 7 грудня, в Україні почав діяти закон №7275 "Про внесення зміни до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами при провадженні досудового розслідування", який обмежує тиск правоохоронців на бізнес.

Закон передбачає введення обов'язкової відеофіксації обшуків і розгляду клопотань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих дій.

Крім того, документ дозволяє людині скористатися допомогою адвоката під час проведення у неї обшуків. Також у законі йдеться про те, що адвокат може самостійно здійснювати зйомку обшуків, проте не може розголошувати відомості досудового розслідування без письмового дозволу слідчого або прокурора. За розголошення таких даних передбачається кримінальна відповідальність.

Після проведення обшуку у людини судовий розгляд відбувається у закритому режимі, щоб не допустити розголошення даних про особисте життя.

Закон забороняє вилучення оригіналів фінансово-господарської документації, комп’ютерної техніки, серверів та мобільних телефонів суб’єктів підприємницької діяльності. Також він передбачає заборону повторного порушення закритих кримінальних проваджень та забезпечує розумні строки провадження кримінальної справи.

Документ передбачає право заявника отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо його заяви або повідомлення про кримінальне правопорушення, а також встановлює обов'язок слідчого, прокурора надати таку витяг через 24 години з моменту внесення відомостей про правопорушення.

Нагадаємо, що 1 грудня Президент України Петро Порошенко підписав закон щодо обмеження тиску правоохоронців на бізнес, який називають "маски-шоу стоп"

схожі новини