Новини 17:38

Молдова зажадала від Росії виведення військ зі своє території

За словами міністра закордонних справ, необхідно замінити нинішню миротворчу операцію вздовж річки Дністер на цивільну місію з міжнародним мандатом.

У четвер, 7 грудня, очільник Міністерства закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Андрій Галбур заявив, що Російська Федерація повинна вивести свої війська з території республіку. Про це він сказав під час виступу в рамках 24-го засідання Ради міністрів ОБСЄ.

"Республіка Молдова залишається глибоко стурбованою триваючою незаконною закордонною військовою присутністю на нашій території, і ми знову рішуче підтверджуємо наш заклик до повного виведення російських військових сил з Молдови у відповідності до міжнародних зобов'язань та положень Конституції Республіки Молдови", – сказав Галбур.

За його словами, необхідно замінити нинішню миротворчу операцію вздовж річки Дністер на цивільну місію з міжнародним мандатом.

Нагадаємо, у кінці серпня постійний представник Молдови при ООН Віктор Морару повідомив, що Кишинів звернувся в ООН з проханням включити питання про виведення військ Росії з Придністров'я до порядку денного найближчої сесії Генасамблеї. Посла Молдови в Москві Андрія Негуцу викликали в МЗС РФ, де заявили, що цей крок Кишинева "є недружнім і провокаційним", закликавши Кишинів відмовитися від цього наміру.

МЗС Молдови стверджує, що запит Кишинева про включення цього питання до порядку денного Генасамблеї "стоїть в списку додаткових питань порядку Генасамблеї і буде розглянутий на одному з жовтневих засідань сесії".

схожі новини