Новини 13:04

Україна відреагувала на рішення Трампа щодо статусу Єрусалима

У МЗС наголосили, що Київ виступає за повне дотримання норм міжнародного права та необхідність виконання відповідних рішень Ради Безпеки ООН.

У Міністерстві закордонних справ України відреагували на рішення президента США Дональда Трампа щодо визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю та закликали спонукати сторони до негайного відновлення переговорів задля мирного врегулювання ситуації. Відповідна заява в п'ятницю, 8 грудня, оприлюднена на сайті відомства.

"Світове співтовариство має зосередити усі  зусилля, у тому числі в рамках РБ ООН, з метою запобігти насильству та спонукати сторони до негайного відновлення переговорного процесу з близькосхідного мирного врегулювання", – йдеться в заяві.

У МЗС також наголосили, що Україна виступає за повне дотримання норм міжнародного права та необхідність виконання відповідних рішень Ради Безпеки ООН щодо статусу Єрусалима.

Нагадаємо, 6 грудня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю, попри застереження мусульманських лідерів та союзників з країн-ЄС. У США такі дії президента пояснили тим, що він зробив символічний крок, який показує прихильність до мирного процесу. 

7 грудня і секторі Гази, східній частині Єрусалиму та Вифлеємі палестинці вийшли на акції протесту через рішення Трампа щодо Єрусалиму, унаслідок сутичок постраждало щонайменше 16 людей. 

 

 

схожі новини