Новини 20:20

Конфлікт на Близькому Сході. Україна озвучила в Радбезі ООН свою позицію щодо статусу Єрусалиму

Єльченко закликав "подвоїти зусилля з метою відновлення переговорів та досягнення прогресу в близькосхідному мирному процесі".

Позиція української сторони щодо Єрусалиму полягає в тому, що його статус має бути визначений за результатами переговорного процесу та у відповідності до резолюцій Ради Безпеки ООН. Про це заявив у п'ятницю, 8 грудня, під час засідання Радбезу Організації постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

"Україна впевнена в тому, що остаточний статус Єрусалима має бути визначений лише шляхом переговорів та за умов неухильного дотримання відповідних резолюцій Ради Безпеки ООН", - зауважив представник України.

Він також закликав міжнародну організацію, в тому числі спеціального координатора ООН з питань близькосхідного мирного врегулювання Ніколая Младенова, а також учасників Близькосхідного квартету "подвоїти зусилля з метою відновлення переговорів та досягнення прогресу в близькосхідному мирному процесі".

Нагадаємо, 8 грудня під час протестів в Ізраїлі біля кордону з Газою у результаті дій ізраїльської армії загинув палестинець.

7 грудня у Секторі Газа, східній частині Єрусалиму та Віфлеємі палестинці вийшли на акції протесту через визнання президентом США Дональдом Трампом Єрусалиму столицею Ізраїлю.

Як повідомлялося, 6 грудня Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю, попри застереження мусульманських лідерів та союзників з країн-ЄС. У США такі дії президента пояснили тим, що він зробив символічний крок, який показує прихильність до мирного процесу.

схожі новини