Новини 2017-12-11 07:48

Американські Javelin можуть зміцнити лінію оборони на Донбасі – Карпентер

За його словами, надання Україні протитанкових ракетних комплексів не спровокували б агресію.

Колишній помічник міністра оборони США Майкл Карпентер заявив, що надання Україні американських Javelin може зміцнити лінію оборони на Донбасі. Про це він заявив в інтерв’ю “24 каналу”.

"Якщо США нададуть Україні протитанкові ракетні комплекси "Джавелін", це може зміцнити лінію оборони на Донбасі. Ситуація виглядатиме дещо по-іншому. Росія не зможе контролювати і перетинати лінію. Це правильно. Ми маємо дозволити українським солдатам захищати свої землі. Якщо ми цього не зробимо, Росія просто загарбає усю Україну. Вона не знатиме жодних обмежень і не поважатиме жодних кордонів. І я не думаю, що вони ("Джавеліни" - ред.) спровокували б агресію", – розповів Карпентер.

При цьому він назвав помилкою Обами те, що США не надали зброю Україні.

"За що я критикую Обаму, так саме за те, що він не погодився забезпечити Україну зброєю. Думаю, це велика помилка, якої припустився президент. Я не впевнений, що Трамп може виправити цю помилку. Я підозрюю, що він не погодиться надати зброю Україні. Але я можу помилятися", - наголосив екс-заступник помічника глави Пентагону.

Також Карпентер зауважив, що Трамп хоче бути другом Путіна і боїться його.

"З перших днів своєї виборчої кампанії Трамп мріяв про теплі приязні стосунки з Путіним. Цілком очевидно, що Трамп хоче бути другом Путіна і боїться його. Він не зробить жодного кроку, який може розлютити Путіна або викликати його незадоволення. Тому я песимістичний щодо планів Трампа. Але хороша новина в тому, що Конгрес, а я спілкувався з багатьма конгресменами, погодилися виділити Україні 350 мільйонів доларів на систему безпеки", - сказав Карпентер.

За його словами, єдиний спосіб зупинити війну на Донбасі - це ще більший тиск на Москву.

"Єдиний спосіб вирішити конфлікт – через два роки, через п'ять років – посилити санкції проти Росії. Діючі санкції не надто потужні. Вони можуть бути набагато ширшими. І, звичайно, потрібно розвивати українські війська”, - вважає Карпентер.

Як повідомлялося, у США виділили 115 мільйонів доларів допомоги Україні для збільшення її здібності захищати свою територіальну цілісність.

Нагадаємо,16 листопада Сенат США схвалив оборонний бюджет на 2018 рік, який з-поміж іншого передбачає виділення $350 млн на оборонні потреби України.

схожі новини