Новини 2017-12-12 21:31

Естонія отримала партію американських Javelin на $33 млн

Угоду було профінансовано з грошей, які США виділили на підвищення обороноздатності Європи.

Сили оборони Естонії у вівторок, 12 грудня, прийняли чергову партію ракет переносного протитанкового комплексу Javelin на суму 33 млн доларів, поставлених із США. Про це повідомляє сайт національного телерадіомовлення з посиланням на прес-службу Сил оборони Естонії.

"Цього разу в Естонію поставлені ракети типу Block-1, які перевершують попередню модель, що поставлялася раніше, за швидкістю і руйнівною силою", - підкреслюється у повідомленні.

Загальна вартість ракет складає 33 мільйони доларів. Угоду було профінансовано з грошей, які США виділили на підвищення обороноздатності Європи. Аналогічне постачання було здійснене у березні 2016 року.

Javelin є протитанковим комплексом третього покоління, який з 1990-х років стоїть на озброєнні армії США та багатьох інших країн. Призначений для поразки бронетехніки і малошвидкісних цілей, які летять низько (вертольотів, БПЛА, гвинтокрилих літаків, що заходять на посадку). Успішно застосовувався у ході війни в Іраку та в низці інших збройних конфліктів.

Комплекс відноситься до класу систем "вистрілив і забудь", що підвищує безпеку і свободу дій військовослужбовців під час бойових дій: після пуску ракета захоплює ціль, і стрілку не треба продовжувати націлювати ракету до моменту влучення.

Комплекси Javelin були прийняті на озброєння в естонській армії з вересня 2015 року. Закупівлі здійснюються Таллінном в рамках плану військового будівництва на період до 2020 року, що передбачає посилення протитанкової оборони і придбання нових протитанкових ракетних систем третього покоління.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Естонії вирішили виділити на оборону 528 млн євро, що є найбільшим обсягом військових витрат в історії держави.

схожі новини