Новини 2017-12-13 22:52

ГПУ перевірить, чи причетний Ситник до розкрадання земель під Києвом у 2008 році — ЗМІ

Ідеться про село Козин, де нібито було украдено 125 гектарів землі.

Генеральна прокуратура перевірить можливу причетність директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника до розкрадання земель у Київській області в 2008 році. Про це йдеться у відповіді Генпрокуратури на запит Українських Новин.

Відповідно до відповіді, Головне слідче управління Генеральної прокуратури розслідує справу за фактами незаконного заволодіння злочинною організацією землями державної власності загальною площею 120 га, які розташовуються на території Обухівського району Київської області (ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 209, ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366, ч. 2, 3 ст. 358 Кримінального кодексу).

"Звернення депутата Максима Полякова залучене до матеріалів зазначеного кримінального провадження, а викладені в ньому факти буде перевірено слідчим шляхом", - сказано у відповіді.

Водночас під час досудовго розслідування зазначеного кримінального провадження встановлено сім осіб, які, використовуючи підроблені правоустановчі документи на землю, завірені приватним нотаріусом, незаконно заволоділи земельними ділянками лісового фонду площею 110 га. Матеріали щодо цих осіб виділено в окреме кримінальне провадження, обвинувальний акт у якому 18 вересня направлено до суду для розгляду по суті. Наразі судовий розгляд триває.

Як повідомлялося, у листопаді фракція "Народний фронт" у Верховній Раді звернулася до Генпрокуратури із проханням розслідувати можливі розкрадання земель Ситником у Київській області в 2008 році. За словами Полякова, йдеться про село Козин, де нібито було украдено 125 гектарів землі. На його думку, цим розкраданням займалися колишній прокурор Київської області Гайсинський і на той час начальник слідства Ситник.

Нагадаємо, 16 листопада стало відомо, що ГПУ відкрила провадження проти Ситника через розголошення даних досудового слідства. Причиною стало "злите" в мережу аудіо розмови з головними редакторами кількох видань, на якому людина, з голосом схожим на Ситника, розповідала деталі кримінальних проваджень, зокрема, зачитувала матеріали справи щодо екс-прокурора сил АТО Костянтина Кулика.