Новини 08:02

У екс-президента Єгипту стався інфаркт після допиту

Колишній президент Єгипту Хосні Мубарак потрапив до реанімації з інфарктом, який він зазнав у вівторок під час допиту, повідомляють єгипетські засоби масової інформації.

За повідомленнями, 82-річного Мубарака шпиталізували в курортному місті Шарм-аш-Шейху, де він жив із родиною в своєму маєтку від часу, коли 11 лютого пішов у відставку через народне повстання проти його режиму.

За цією інформацією, в нього стався інфаркт, коли представники прокуратури вперше допитували його у зв’язку зі звинуваченнями на його адресу в корупції й розтраті державних коштів та в використанні насилля щодо демонстрантів під час протестів.

Було відомо, що останнім часом Мубарак потерпав від низки проблем зі здоров’ям.

Водночас, представник поліції повідомив, що влада Єгипту затримала на 15 днів двох синів Мубарака.

Затримання Алаа і Гамаля Мубарака пов'язане із звинуваченнями в корупції.

Нагадаємо, Мубарак 11 лютого подав у відставку з поста президента Єгипту на тлі масових протестів, які тривали з 25 січня по всій країні. Відставці Мубарака передували деградація економічної та соціальної ситуації, а також обвал у системі внутрішньої безпеки країни.

За час масових протестів, за різними даними, загинули від 360 до 685 осіб і більше 5 тисяч отримали поранення. Військові, які прийняли владу в країні, доручили Генпрокуратурі провести розслідування обставин загибелі демонстрантів під час безладів.

Генпрокуратура вже завела десятки справ проти екс-міністрів, глави держави і членів його сім'ї за звинуваченнями в корупції, відмиванні грошей, причетності до провокування безладів і загибелі людей у дні революції.

схожі новини