Новини 2017-12-20 14:11

Смоленська авіакатастрофа. Відмова РФ віддавати літак викликає підозру - МЗС Польщі

Для встановлення справжніх причин катастрофи треба повернути до Польщі розбитий літак і спробувати скласти його з окремих частини.
Російська Федерація (РФ) понад сім років відмовляється віддавати Польщі розбитий Ту-154М, а це може свідчити про те, що Москва щось має на своєму сумлінні. Про це  заявив глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський в інтерв’ю телеканалу TVP1 у середу, 20 грудня.

"Ми Росії відповідаємо чесно: чим довше ви тримаєте літак, чим довше не хотітимете співпрацювати у слідстві для з'ясування обставин катастрофи, тим більше ви даєте приводів підозрювати, що ви щось маєте на своєму сумлінні, що ця катастрофа виглядала зовсім по іншому, ніж це показано у рапорті МАК (російська комісія), і приховуєте реальні, справжні причини цієї катастрофи", - підкреслив Ващиковський.

Він зазначив, що для встановлення справжніх причин катастрофи треба повернути до Польщі розбитий літак і спробувати скласти його з окремих частини.

"Без спроби складення цього літака не буде змоги відтворити перебіг цієї катастрофи та встановлення її причин", - заявив глава МЗС РП.

Він підкреслив, що росіяни це "прекрасно розуміють", а тому виникає питання, чому вони продовжують тримати у себе  розбитий урядовий літак.

Раніше у Польщі анонсували оприлюднення результатів розслідування Смоленської катастрофи. Тоді Мацеревич, зокрема, наголосив, що на підставі зібраного матеріалу оброблено цифрову структуру літака.

Нагадаємо, літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей - 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих - президент, його дружина і частина керівництва країни. У січні 2011 року контрольована російською владою МАК оприлюднила остаточний звіт про причини Смоленської трагедії, в якій всю провину за катастрофу польського урядового літака Ту-154 поклала на польську сторону, не побачивши жодної вини в діях росіян. Згодом у Росії заявили, що не видадуть Польщі уламки літака Качинського.

7 березня 2016 року у Варшаві розпочалося повторне розслідування Смоленської катастрофи. Міноборони Польщі оприлюднило відеозапис зустрічі колишнього прем'єра країни Дональда Туска з російським президентом Владіміром Путіним і Сєргієм Шойгу, який обіймав у той час посаду голови МНС, в день Смоленської катастрофи.

Міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич заявив, що записи розмов Туска і Путіна в день Смоленської катастрофи суперечать підсумкам розслідування. 21 березня 2017 року Міноборони Польщі звинуватило Туска в злочинній бездіяльності у справі щодо Смоленської катастрофи. Мацеревич заявив, що голова Євроради заключив з Путіним нелегальну угоду на шкоду Польщі і повинен за це відповісти.

схожі новини