Новини 2017-12-20 20:30

США розширили список Маґнітского: під санкції потрапив Кадиров і ще четверо росіян

Уточнюється, що санкції проти вказаних осіб наберуть чинності у четвер, 21 грудня.

Лідер Чеченської Республіки Рамзан Кадиров потрапив до санкційного списку США, визначеного Актом Маґнітского. Про це йдеться в офіційному повідомленні, оприлюдненому американським мінфіном у середу, 20 грудня.

"Офіс із питань контролю за зовнішніми активами (OFAC) Міністерства фінансів США оголошує нове положення про санкції відповідно до Акту Маґнітского", - йдеться в оприлюдненому документі. 

У списку осіб, проти яких застосовуються санкції, вказані, зокрема, такі громадяни Російської Федерації: 

  • Кадиров Рамзан Ахматович, 5 жовтня 1976 року народження;
  • Катаєв Аюб Вахайович, 1 грудня 1984 року народження;
  • Майорова Юлія, 23 квітня 1979 року народження;
  • Павлов Андрій, 7 серпня 1977 року народження;
  • Шешеня Олексій Миколайович, 16 квітня 197 року народження.

При цьому уточнюється, що санкції проти вказаних осіб наберуть чинності у четвер, 21 грудня.

Раніше повідомлялося, що Міністерство торгівлі США застосувало нові санкції щодо двох російських компаній, які працюють на військово-промисловий комплекс.

Нагадаємо, Сєрґєй Маґнітскій, юрист фонду Hermitage Capital, заявив про розкриття великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків. Його взяли під варту. Маґнітскій помер в СІЗО в Москві у 2009 році. Правозахисники впевнені, що Маґнітскій помер через погані умови утримання та відмову у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків. У березні 2013 року слідчий комітет РФ припинив кримінальну справу за фактом смерті Маґнітского за відсутністю складу злочину.

У 2012 році в США прийняли "закон Маґнітского", що об'єднав скасування поправки Джексона-Веніка, яка обмежувала торгівлю між державами, і одночасно ввів візові санкції щодо порушників прав людини в Росії.

У відповідь у Росії прийняли так званий "закон Діми Яковлєва", що забороняє громадянам США всиновлювати російських дітей.

Як відомо, США час від часу розширюють список Маґнітского. Крім росіян під санкції потрапляють також українці.

схожі новини