Новини 2017-12-21 07:20

Без Javelin. У Трампа затвердили поставку летальної зброї до України – WP

Вартість відповідного контракту становить $45 мільйонів.

Державний департамент США схвалив рішення про затвердження постачання в Україну летальної зброї, зокрема, снайперських систем, на загальну суму $45 млн. Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на джерела в адміністрації і Конгресі.

"Адміністрація Трампа ухвалила першу в США комерційну поставку летального оборонного озброєння для України, відступивши від де-факто заборони продажу американської зброї (українській стороні – ред.), що тривала від адміністрації Обами", – пише видання.

При цьому посадовці адміністрації підтвердили, що Держдеп цього місяця затвердив комерційну ліцензію, яка дозволила експортувати снайперські системи моделі M107A1, боєприпаси та пов'язані з нею деталі, а також аксесуари до України. Вартість контракту становила $41,5 млн.

Зазначається, що не було ухвалено рішення про експорт більш серйозних систем озброєння, яких потребує українська сторона, наприклад, протитанкових ракет Javelin.

Також у виданні зауважили, що адміністрація підтвердила Конгресу про рішення продати зброю ще 13 грудня, втім публічних заяв з цього приводу не було.

Нагадаємо, 12 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет США на 2018 рік, в якому передбачається виділення $350 млн для надання безпекової допомоги Україні. З-поміж іншого, документ санкціонує надання Україні летальних озброєнь оборонного характеру та суттєво розширює параметри підтримки з боку Сполучених Штатів у безпековій та оборонній сферах.

схожі новини