Новини 2017-12-21 14:30

Віктор Шишкін: Призначення голови НАБУ відбулося в неконституційний спосіб

Щонайменше у чотирьох рішеннях Конституційного суду вказано: повноваження президента й ВР чітко виписані Конституцією, що унеможливлює їх розширення через закони.

Призначення голови Національного антикорупційного бюро України відбулося в неконституційний спосіб. Про це розповів у інтерв'ю Тижню колишній генпрокурор, екс-суддя Конституційного суду України Віктор Шишкін.

За його словами, є щонайменше чотири рішення Конституційного суду, у яких вказано, що повноваження президента й Верховної Ради чітко виписані Конституцією, що унеможливлює їх розширення через закони. 

"Коли президент призначав два з половиною роки тому Ситника головою НАБУ, зробив це неконституційно. У глави держави, згідно з Конституцією, немає права призначати на такі посади (закон про НАБУ в цій частині неконституційний). Є щонайменше чотири рішення Конституційного суду, у яких вказано: повноваження президента й ВР чітко виписані Конституцією, що унеможливлює їх розширення через закони. Це пряма цитата суддів КС ще 2003-го. Хоча є й інші схожі рішення", – наголошує Шишкін.

Колишній генпрокурор вважає, що в Антикорупційному суді докази також зможуть збиратися незаконно.

"Коли ми розкриваємо всі аспекти неконституційності й кажемо, що в цьому проблема, що докази можуть збиратися в незаконний спосіб, аналогічно все може відбуватися й в Антикорупційному суді. А коли будуть докази, зібрані всупереч вимогам законодавства, звісно, Антикорупційний суд це все гаситиме. Втім, із процесуального боку він усе робитиме правильно. А так як цей суд єдиний, то переглядом хто займатиметься? Особливо це небезпечно зараз, коли ліквідований інститут додаткового розслідування", – підкреслює Шишкін.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»