Новини 2011-04-13 17:42

Генпрокуратура не збирається допитувати Путіна у «справі Тимошенко»

Генпрокуратура заявляє, що не має наміру допитувати прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна у рамках розслідування справи проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко щодо укладання газових контрактів у 2009 році.

Про це повідомив начальник прес-служби Генпрокуратури Юрій Бойченко, коментуючи заяву адвоката Тимошенко Богдана Ференца про те, що Путіна можуть викликати на допит у цій справі.

"Це абсолютна неправда", - заявив Бойченко.

Раніше адвокат Тимошенко Богдан Ференц, пославшись на слова слідчого прокуратури, сказав: «Це було логічне питання (слідчому про можливість допиту Путіна – ред..), тим більше що інформація про порушення справи з'явилася напередодні приїзду Путіна…».

«..треба запитувати Путіна, якщо підозрювати, що Тимошенко підписанням договору нанесла збитки державі. Тобто мав бути намір, щоб нанести збитки державі Україна і її громадянам. Тому я і запитав слідчого - чи буде допит російської сторони, у тому числі прем'єра. Слідчий відповів, що так, буде», - сказав Ференц.

«А взагалі само постанова (про порушення кримінальної справи проти Тимошенко – ред..), її текст і сам її факт - навіть для людини, яка далека від розуміння правових основ, політичних, економічних, - абсурдна. Напевно, логічніше було спочатку б визнати цей договір (щодо газових угод – ред..) недійсним, тоді вже можна пред'являти претензії людям, які, причетні до його підписання», - підкреслив Ференц.

Нагадаємо, сьогодні Генпрокуратура вручила Тимошенко постанову про порушення кримінальної справи щодо газових контрактів і зазначила, що ознайомилася з нею.

Це вже третя кримінальна справа, порушена стосовно колишнього прем’єр-міністра.   

24 грудня ГПУ порушила кримінальну справу за фактом закупівлі 1 тисячі автомобілів у кредит під державні гарантії, надані Кабінетом Міністрів Юлії Тимошенко.

15 грудня Генпрокуратура порушила кримінальну справу стосовно Юлії Тимошенко за фактом нецільового використання коштів, одержаних Україною в рамках Кіотського протоколу.  

Наприкінці лютого ці справи були об’єднані. Тоді ж ГПУ оголосила про закінчення досудового слідства справ Тимошенко.