Новини 2017-12-24 16:32

У МВС назвали дату, коли запрацює біометричний контроль для громадян РФ

За словами Шкіряка, з 1 січня 2018 року кожен росіянин, який захоче перетнути держкордон України, залишатиме відбитки пальців та весь комплект біометричних даних.

Радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк повідомив, що біометричний контроль для росіян з 27 грудня 2017 року запрацює в районах потенційного нелегального перетину держкордону України. Про це в неділю, 24 грудня, він написав на своїй сторінці в Facebook.

"Для інформації потенційним порушникам державного кордону між РФ та Україною. Із 27-го грудня 2017-го року буде введено в дію мобільні комплекси біометричного контролю в місцях ймовірного нелегального перетину кордону правопорушниками і контрабандистами", - зазначив він.

Крім того, за словами Шкіряка, з 1 січня 2018 року кожен громадянин РФ, який захоче перетнути держкордон України, залишатиме відбитки пальців та весь комплект біометричних даних.

Нагадаємо, 2 вересня в Україні почав діяти указ "Про посилення контролю за в'їздом в Україну, виїздом з України іноземців та осіб без громадянства, дотриманням ними правил перебування на території України".

21 грудня в Державній прикордонній службі України повідомили, що вже всі пункти пропуску на кордоні з Російською Федерацією (РФ) обладнані системою біометричного контролю. У ДПСУ зазначили, що через масштабність цього новітнього проекту, а також велику складність його безперебійної реалізації, запуск системи фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства буде здійснюватися поетапно, а саме – з 1 січня 2018 року старт системи відбудеться у столичних міжнародних аеропортах та в пунктах пропуску українсько-російської ділянки державного кордону. У подальшому ця система буде активно впроваджуватися на всіх ділянках державного кордону України.

Зазначимо, що фіксація біометричних даних буде одноразовою: опрацьовуються технічні можливості фіксації біометричних даних під час першого в’їзду в Україну та проведення їх верифікації й ідентифікації під час наступних в’їздів.

 

схожі новини