Новини 14:34

Поліція порушила провадження через інцидент із антисемітськими написами на будівлях в Одесі

За словами Форостяка, написи є черговими елементами антидержавних провокацій у регіоні.

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом антисемітських написів на пам'ятних місцях єврейської діаспори в Одесі. Про це в вівторок, 26 грудня, повідомив радник голови Нацполіції в Одеській області Руслан Форостяк на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, провадження відкрили за ознаками ч.1 ст. 161 (про порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії) КК України. Санкціями статті передбачається штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів;  або виправні роботи на строк до двох років; або обмеженням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

"Незважаючи на підстави вважати, що ці написи чергові елементи антидержавних провокацій в регіоні, тим не менше, сподіваюсь, негідники будуть встановлені та понесуть належне покарання", - додав Форостяк.

Нагадаємо, у центрі Одеси на пам'ятних місцях єврейської діаспори з'явилися образливі написи антисемітського характеру. Зокрема, написи з'явилися на будівлі обласного архіву, на вході в Музей Голокосту на Великій Арнаутській, на Бродській синагозі, яка на вулиці Жуковського, на стінах музею Голокосту і пам'яті жертв фашизму на вулиці Малій Арнаутській та будівлі Єврейського культурного центру "Бейт Гранд" на вулиці Тираспольській. Серед написів зустрічаються такі: "Перший тост - за Голокост", "Геть жидів", "Україна для українців".

схожі новини