Новини 2011-04-14 07:18

Повстанцям Лівії пообіцяли грошей

Члени групи країн, що виступають проти правління полковника Каддафі, погодились заснувати механізм для надання фінансової допомоги повстанцям у Лівії.

У заяві, оприлюдненій після засідання групи у Катарі, йдеться про те, що допомогу буде використано для короткотермінових фінансових і структурних потреб. Водночас, у документі не згадується чи кошти можуть бути використані для купівлі зброї.

У заяві також закликається до відставки полковника Каддафі, бо, як твердиться у документі, він втратив свою легітимність.

Британський уряд оголосив про плани постачання лівійським повстанцям тисячі комплектів бронежилетів, що є надлишковими для британських збройних сил.

Заступник голови перехідної ради повстанців Абдул Хафез Года назвав засідання у Катарі важливим сигналом: «Ми не віримо, що будь-яка політична домовленість може бути досягнута з Каддафі та його синами на політичній арені. Єдиний спосіб, яким можна врегулювати проблему - це примусова висилка Каддафі і його найближчого оточення. Домовленість може бути тільки за умови їхньої відсутності».

Водночас британський міністр закордонних справ Вільям Гейґ заявив, що країна вже фінансує повстанців Лівії.

«Сполучене Королівство надає підтримку, матеріальну підтримку опозиції в Лівії. Ми постачаємо невійськове обладнання, наприклад, телекомунікаційне обладнання. Також ми плануємо постачати інше обладнання невійськового призначення», – заявив Гейґ.

У Північно-атлантичному альянсі повідомили, що було здійснено повітряний удар на склади боєприпасів за 13 кілометрів на південний схід від столиці Тріполі.

Тим часом телеканал «Аль-Арабія»твердить про два потужні вибухи, що сталися неподалік аеропорту Тріполі.

Нагадаємо, в середині лютого в Лівії почалися масові демонстрації з вимогою відставки правлячого країною більше 40 років Муамара Каддафі, які згодом переросли в збройне протистояння між урядовими силами і повстанцями. Міжнародні організації заявляють про тисячі жертв, влада Лівії це заперечують.

СБ ООН 17 березня прийняв резолюцію, що передбачає введення безпольотною зони над Лівією і відкриває можливість іноземного військового втручання в ситуацію в цій північноафриканській країні.

Операція під військовим керівництвом США почалася 19 березня, а 31 березня керівництво кампанією, що отримала умовне найменування «Об'єднаний захисник», повністю перейшло до представників командування НАТОМетою операції, як заявляє альянс, є забезпечення ембарго на постачання зброї, безпольотною зони і заходів по захисту цивільного населення.