Новини 2017-12-28 10:28

МОК позбавив за весь час 10 українських спортсменів олімпійських медалей

Спорстменів позбавили медалей, які вони завоювали на Олімпійських іграх 2004, 2008 і 2012 років, через застосування допінгу.

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) за увесь час позбавив 10 українських спортсменів медалей, які вони завоювали на Олімпійських іграх 2004, 2008 і 2012 років, через застосування допінгу. Про це йдеться у відповіді Міністерства молоді й спорту на запит Українських Новин.

У зв'язку із вживанням спортсменами допінгу МОК позбавив Юрія Білонога золотої медалі, завойованої ним у штовханні ядра, і Олену Олефіренко - бронзової медалі, завойованої в академічному веслуванні (Олімпіада-2004 в Афінах у Греції).

Також МОК позбавив українських спортсменів Ольгу Коробку срібної медалі в змаганнях з важкої атлетики, Людмилу Блонську - срібної медалі в змаганнях з легкої атлетики, Наталію Давидову - бронзової медалі з важкої атлетики, Дениса Юрченка - бронзової медалі з легкої атлетики, Василя Федоришина - срібної медалі з вільної боротьби, які вони завоювали на літній Олімпіаді-2008 у Пекіні (Китай).

Крім того, МОК позбавив українських спортсменів Юлію Каліну бронзової медалі в змаганнях з важкої атлетики й Олександра П'ятницю срібної медалі в змаганнях з метання списа, які вони здобули на Олімпіаді-2012 року в Лондоні (Велика Британія).

У відповіді Міністерства не зазначено, але в березні поточного року МОК повідомляв, що позбавив українську спортсменку Вікторію Терещук бронзової медалі в змаганнях із сучасного п'ятиборства, яку вона завоювала на Олімпіаді-2008 у Пекіні, через застосування допінгу.

Нагадаємо, 5 грудня Міжнародний олімпійський комітет призупинив членство Олімпійського комітету Росії в організації і відсторонив збірну РФ від участі у зимових Іграх-2018.

Раніше газета The New York Times опублікувала дані про підготовку маніпуляцій РФ на Олімпіаді в Сочі. Так, за чотири дні до початку Олімпіади голова Московської антидопінгової лаборатрії Грігорій Родчєнков передав міністру спорту РФ Віталію Мутку список атлетів, чиї допінг-проби планувалося підміняти.