Новини 14:10

У ЮНІСЕФ назвали найнебезпечніші зони для дітей

У 2017 році у переліку найнебезпечніших зон для дітей опинився, зокрема, і Схід УКраїни.

У ЮНІСЕФ (дитячий фонд ООН) назвали "найгарячіші" точки 2017 року,  у перелік яких потрапив і Схід України. Про це повідомляється на сайті ЮНІСЕФ.

"Так 2017 рік був руйнівним для дітей, що опинилися в конфлікті. Вони потрапили під удар в місцях, де вони повинні бути в безпеці - в будинках, школах і лікарнях, на дитячих майданчиках. Дітей цілеспрямовано використовували у багатьох конфліктах: як живі щити, вбивали, калічили, викрадали і вербували в бій. Мільйони дітей також несли на собі основний тягар хвороб, викликаних війнами," - йдеться в повідомленні.

У дитячому фонді ООН зазначили, що на сході України, діти та їхні сім'ї ховаються в підвалах, які служать бомбосховищем, коли в їх селах посилюється бій.

Насильство і конфлікт на Близькому Сході і в Північній Африці ставлять під загрозу здоров'я десятків мільйонів дітей. В охопленому війною Ємені руйнується система охорони здоров'я, що привело до найбільшого в світі спалаху холери. Пацієнти отримують лікування в лікарні в столиці країни Сана.

Також конфлікт і голод в Південному Судані привели до втечі людей в сусідню Уганду. Більшість біженців, які в'їжджають в країну, складають діти і жінки.

У Демократичній Республіці Конго сотні дітей отримали поранення в результаті насильства, розоряє регіон Касаї.

У ЮНІСЕФ нагадали, що воюючі сторони повинні виконувати свої зобов'язання щодо захисту дітей, і міжнародне співтовариство повинне зробити більше, щоб залучити їх до відповідальності.

Нагадаємо, за даними ЮНІСЕФ, 1 млн дітей на сході України терміново потребують гуманітарної допомоги, це число за останній рік збільшилося майже вдвічі.

схожі новини