Новини 21:21

Підсумки за 2017 рік. Порошенко назвав важливі досягнення України

Глава держави висловив переконання, що економіка має підніматися швидко для того, щоб були можливості для реалізації подальших реформ.

Україна завершує 2017 рік низкою важливих досягнень і успіхів у впровадженні реформ. Про це заявив Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до Одеської області.

За його словами, одним із найважливіших є продовження підтримки України Європейським Союзом та країнами світу у боротьбі за відстоювання незалежності, суверенітету і територіальної цілісності.

«Європейський Союз продемонстрував єдність з нами і продовжив санкції проти Російської федерації, незважаючи на те, що для них це непросте рішення. Рішення солідарності з Україною, підтримки України, підтримки нашої великої 45-мільйонної нації для них є пріоритетом, бо справедливість і правда з нами. І агресор повинен заплатити свою ціну. І до цього рішення доєдналися США, Японія, Канада, Австралія і велика кількість союзників по всьому світу», - наголосив Порошенко, якого цитує його прес-служба.

Президент вважає також головним досягненням 2017 року запровадження країнами ЄС безвізового режиму для українських громадян.

«Безвіз, коли український паспорт почали шанувати. З 11 червня кожен українець, який отримав біометричний паспорт, не стоячи у чергах, не сплачуючи візові збори, не заповнюючи купу нікому не потрібних паперів, може вільно подорожувати Європейським Союзом. Залізну завісу російської імперії чи СРСР зруйновано», - сказав він.

Читайте також: Топ-11 подій світу. Підсумки за 2017 рік

Не менш значущим є рішення про завершення ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС. Вагомими є і продовження програми децентралізації, за якою бюджети територіальних громад зросли в сім разів, зросли їх повноваження. Люди самі визначають, що робити, а це дає можливість будувати та відкривати нові школи, садки, лікарні.

«Сьогоднішнє відкриття відділення невідкладної медичної допомоги є яскравим тому прикладом», - сказав Порошенко.

За його словами, у 2017-му запущена судова реформа і розпочав роботу новий Верховний Суд, сформований за безпрецедентно новим, прозорим принципом.

Крім того, будуються дороги по всій Україні – більше 300 км доріг збудовано і капітально відремонтовано.

«Впевнений в тому, що зараз найважчі випробування вже позаду. Уряд повинен прискорити темпи економічного зростання і Президент зробить декілька важливих ініціатив з покращення інвестиційного клімату», - зазначив Порошенко.

Глава держави також нагадав, що Україна піднялася зі 153 місця у рейтингу Doing Business до 76.

«Це є найбільший прогрес, який продемонструвала будь-яка країна за будь-який час», - констатував він.

Наостанок Порошенко висловив переконання, що цього недостатньо, і економіка має підніматися швидко для того, щоб були можливості для реалізації подальших реформ.

схожі новини