Новини 13:08

Московський Патріархат вимагає від Януковича не йти у Європу

Православні Московського Патріархату попросили у президента Віктора Януковича статус домінуючої церкви та закликали його припинити інтеграцію в «чужу та ворожу структуру» – Євросоюз.

Таке звернення до  Януковича, прем`єр- міністра Миколи Азарова та Верховної Ради прийняли учасники зборів громадськості Православної Церкви (Московського Патріархату), які збиралися в Києві 10 квітня.

Віруючі закликали президента та посадовців не ставити їх в ряд із «сектами» та «надати канонічній Православній Церкві в Україні статус домінуючої».

«Церква з більш ніж 1000-річною історією, яка сформувала генотип нашого народу, до якої і сьогодні відносить себе його переважна більшість, не повинна мати такі ж права і статус, як всі інші конфесії, особливо новоспечені секти», – говориться у звернені.

Також віруючі нагадали Януковичу про те, що благословення на президентство він отримував від предстоятеля Російської православної церкви патріарха Кирила.

«Віктор Янукович, який позиціонує себе як православна людина, отримавши благословення на свою президентську діяльність у Предстоятеля РПЦ Патріарха Кирила та Предстоятеля УПЦ Митрополита Володимира, замість зміцнення «Русского мира», де Україна історично займає одне з центральних місць, ставить задачу інтеграції в західну цивілізацію», - сказано у зверненні.

Януковича, якого «православна громадськість активно підтримувала на президентських виборах» віруючі закликали припинити інтегрувати Україну в «чужу і ворожу західну цивілізаційно-державну структуру – Євросоюз».

На зборах були присутні православні активісти із Києва, Чернігова, Вінниці, Одеси, Миколаєва, Рівного та інших регіонів України.

Більшість із них є членами про-російських  православних організацій «Православний вибір», Православне братство Олександра Невського, Союз православних братств України (СПБУ), «Народний собор», «Київське губернське відділення Союзу Російського Народу» та інших.