Новини 2017-12-31 13:57

Підсумки 2017 року. Клімкін назвав головні досягнення української дипломатії

Серед важливих досягнень міністр назвав: запровадження безвізу з ЄС, а також звільнення українських заручників з російського ув'язнення та з полону бойовиків на Донбасі.

У неділю, 31 грудня, глава Міністерства закордонних справ Павло Клімкін підсумував досягнення української дипломатії за 2017 рік. Відповідне звернення він опублікував на своїй сторінці на YouTube.

Серед найголовніших досягнень Клімкін назвав: запровадження безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом; звільнення з російського ув'язнення заступників глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, а також звільнення українських заручників з полону бойовиків на Донбасі.

"Це був рік особливих емоцій, в тому числі дуже позитивних емоцій. Я згадую обличчя українців, які 11 червня перший раз перетинали кордон Європейського Союзу, безвіз. Я згадую рукостискання з Ахтемом Чийгозом і Ільми Умеровим після їх звільнення. Згадую обличчя наших звільнених бранців. Нам потрібно більше таких позитивних емоцій", - наголосив міністр.

Крім того, очільник МЗС подякував українським дипломатам за роботу в 2017 році.

Як  повідомлялося, соціологічне дослідження показало, що 26% українці вважають запровадження безвізового режиму з ЄС головною політичною подією 2017 року в країні.