Новини 15:37

В Україні не очікують масового напливу біженців з «гарячих точок»

Державна прикордонна служба припускає незначне збільшення транзиту нелегальних мігрантів через Україну у зв'язку із заворушеннями в країнах Африки, Близького та Середнього Сходу, повідомляє прес-служба Держприкордонслужби.

Заступник голови Державної прикордонної служби Павло Шишолін відзначив, що кількість незаконних мігрантів, які використовують Україну для транзиту в країни Євросоюзу суттєво зменшилася. У цілому він прогнозує подальше зниження кількості нелегальних мігрантів.

«Єдине, що сьогодні, напевно, може внести корективу в наші оцінні прогнози, то це революції, масові виступи проти влади в деяких країнах Африки, Ближнього та Середнього Сходу. Імовірно, вони можуть привести до збільшення кількості незаконних мігрантів, які прямуватимуть через територію України», - сказав Шишолін.

При цьому він зазначив, що основні потоки біженців із цих країн проходять через так званий Балканський шлях.  "Так званий Східний шлях, який проходить через територію Росії, України, Білорусі в країни Євросоюзу, за офіційними оцінками Євросоюзу стає другорядним", - заявив Шишолін.

Зазначимо, ПАРЄ прийняла резолюцію, в якій закликала держави-члени Ради Європи надавати гуманітарну допомогу мігрантам і біженцям, що прибувають з Північної Африки.

схожі новини