Новини 20:52

УПЦ МП порадили не тиснути на президента

Будь-яке втручання у здійснення функцій держави з боку будь-яких церковних організацій і релігійних громад суперечить Конституції і може розглядатися як тиск на органи влади при виконання ними їхніх повноважень.

Так глава МНС, лідер Єдиного Центру Віктор Балога прокоментував заклик діячів православної церкви Московського патріархату до вищого керівництва України припинити інтеграцію в Євросоюз, повідомила прес-служба партії.

Політик відзначив, що Конституція чітко відокремлює Церкву і державу.

«Це звернення явно виходить за межі відносин між Церквою та державою. Судячи з оприлюднених закликів, окремі православні діячі значно переоцінили своє значення в суспільному і релігійному житті», - зазначив він.

«Така поведінка несумісна із правилами світської держави. Звісно, у демократичній країні кожен може вільно висловлювати свої думки і побажання. Однак тональність послання та категоричність оцінок не залишає сумніву, що мета авторів – натиснути на президента і уряд із метою прийняття вигідних рішень», - заявив міністр.

«Згадка про те, що Російська православна церква благословила нинішнього Главу держави на президентську діяльність, нагадує вимагання поступок», - додав Балога.

Він звернув увагу, що церковні діячі виступають проти Європейського союзу – потужної міжнародної організації з високими стандартами суспільного і економічного життя. Натомість вони просувають ідею неіснуючого і аморфного утворення.

«Це очевидно неспівставні поняття. Не треба домішувати ідеологію вчорашнього дня, привнесену ззовні, до національних інтересів України, зорієнтованої в майбутнє», - наголосив він.

Балога також вказав на неприпустимість вимог про надання православній церкві домінуючого статусу. У цьому зв’язку політик звернув увагу на норму Конституції, яка виключає надання будь-яких привілеїв за релігійною ознакою.

«Більш природними для релігійних діячів були б заклики не до виокремлення якоїсь церкви, а до миру, злагоди і єднання усіх українців», - вважає Балога.

Нагадаємо, учасники зборів громадськості Православної Церкви (Московського Патріархату) ухвалили звернення до керівництва України, у якому вони вимагають надати їм статус домінуючої церкви. Вони також закликали Януковича припинити інтеграцію в «чужу та ворожу структуру» – Євросоюз.