Новини 2018-01-05 17:09

WSJ: США стурбовані можливим потраплянням наданої Україні зброї до РФ

За даними ЗМІ, Вашингтон уважно вивчає питання передачі Україні протитанкових ракет Javelin, і заявляє, що ця зброя буде використовуватися далеко від лінії зіткнення.

У США занепокоєні, що американські військові розробки можуть потрапити до бойовиків на Донбасі та російських військових після того, як Україні передадуть летальну зброю. Про це пише The Wall Street Journal.

Згідно із заявами офіційних осіб у США, Вашингтон уважно вивчає питання передачі Україні протитанкових ракет Javelin, і заявляє, що ця зброя буде використовуватися далеко від лінії зіткнення.

"Це зовсім не теоретична проблема", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, після того, як у 2014 році США передали українській армії радіолокаційні системи невеликого радіусу дії, принаймні частини однієї з цих РЛС були захоплені гібридною російською армією під час запеклих боїв під Дебальцевим.

За інформацією видання, летальна зброя США – протитанкові комплекси Javelin – буде зберігатися на складах ЗСУ в пунктах постійної дислокації, розташованих далеко від фронту. А американські солдати, які тренують українських військових на Яворівському полігоні і незабаром можуть бути направлені також на полігони в центральній Україні, будуть регулярно перевіряти збереження цієї зброї і стежити за її кількістю.

Як пише видання, можлива передача Києву озброєння стане гарантією того, що нинішній збройний конфлікт не переросте у повномасштабні бойові дії. Крім того, це допоможе покращити здатність урядових сил захищатися на випадок загострення.

Як повідомлялося, 21 грудня Державний департамент США схвалив рішення про затвердження постачання в Україну летальної зброї, зокрема, снайперських систем, на загальну суму $45 млн.

Нагадаємо, 12 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет США на 2018 рік, в якому передбачається виділення $350 млн для надання безпекової допомоги Україні. З-поміж іншого, документ санкціонує надання Україні летальних озброєнь оборонного характеру та суттєво розширює параметри підтримки з боку Сполучених Штатів у безпековій та оборонній сферах.

схожі новини