Новини 2018-01-09 12:55

Євросоюз визначився з термінами наступної хвилі розширення – ЗМІ

Однак, документ Єврокомісії попереджає, що місцеві суперечки можуть затримати "амбіційні терміни".

У Європейському союзі планують до 2025 року провести наступну хвилю розширення. Про це у вівторок, 9 січня, пише EUobserver.

За інформацією видання, 14 лютого Єврокомісія затвердить новий документ, у якому буде встановлена відповідна дата.

"Західні балканські партнери тепер мають історичне вікно можливостей. З сильною політичною волею, впровадженням реальних реформ та вирішенням тривалих суперечок із сусідами, Чорногорія та Сербія повинні бути готовими до членства до 2025 року", - йдеться в повідомленні.

Документ також вказує, що Албанія, Боснія, Македонія та Косово "також повинні бути добре розвинені на європейському шляху до того часу".

Зазначається, що Сербія та Чорногорія вже почали процес переговорів про вступ до ЄС. Албанія та Македонія сподіваються зробити це в 2018 році, якщо Македонія зможе вирішити суперечку про свою назву з Грецією. Крім того, Боснія сподівається отримати статус "кандидата", тоді як Косово намагається офіційно попросити, щоб його назвали кандидатом.

Документ Єврокомісії попереджає, що місцеві суперечки можуть затримати "амбіційні терміни".

"ЄС не може і не буде імпортувати двосторонні спори, тому всі зацікавлені партнери із Західних Балкан повинні врегулювати такі спори в терміновому порядку", - йдеться у проекті.

Документ пропонує вирішувати виняткові прикордонні спори в арбітражних судах.

Як повідомлялося у вересня, парламентарії Молдови, України та Грузії планують звернутися до Європарламенту з вимогою прийняти резолюцію про політичну підтримку трьох держав і розробку дорожньої карти вступу в Євросоюз.