Новини 2018-01-11 14:48

У Києві зросла кількість хворих на кір

Найефективніший спосіб вберегтися від цієї хвороби – вакцинація.

Станом на четвер, 11 січня, у Києві зафіксовано 66 випадків захворювання на кір, із них 54 – діти. Про це повідомила директор Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург, передає прес-служба Київської міської державної адміністрації.

«Сьогодні столиця повністю забезпечена вакцинами проти кору. Зверніться до лікаря, проконсультуйтеся щодо можливості вакцинації для себе та своїх дітей і зробіть щеплення, щоб уберегтись від цієї хвороби», – закликала Гінзбург.

Вона також нагадала, що найефективніший спосіб вберегтися від цієї хвороби – вакцинація. Щеплення для дітей до 18 років безкоштовні.

Серед інших способів мінімізувати ризик інфікування Гінзбург назвала часте вологе прибирання, провітрювання приміщення, уникання закритих приміщень із великим скупченням людей.

«Такі прості речі в рази зменшують ризик захворіти. Але потрібно розуміти, що ці поради працюють, якщо виконувати їх системно та всюди: вдома, на роботі, у колективах. Не так важко переконати колег зробити п’ятихвилинну перерву, щоб зайвий раз відкрити в кабінеті кватирку для провітрювання», – зауважила директор Департаменту охорони здоров’я.

За її словами, Департамент охорони здоров’я здійснив низку організаційних заходів, які впроваджуватимуться у період підвищеної захворюваності на кір.

«Уже сьогодні начальники районних управлінь охорони здоров’я отримали вказівку розглянути можливість організації щоденної роботи кабінетів щеплень, зокрема й у вихідні дні. Також проводиться робота з перегляду наявних тимчасових протипоказань до щеплення серед киян і уточнення щеплювального статусу дітей», – повідомила Валентина Гінзбург.

Окрім того, за словами директора Департаменту, фахівці постійно контролюватимуть стан захворюваності на кір, наявність щеплення проти кору та дотримання санітарно-епідемічного режиму в дошкільних і загальноосвітніх закладах.

Нагадаємо, станом на 9 січня в Києві було зареєстровано 54 випадки кору, з них 43 випадки серед дітей.