Новини 09:51

Фейкове звернення Порошенка до ФСБ та причетність РФ до атаки вірусу NotPetya. Головне за вихідні

Тиждень.ua зібрав основні події, що відбулися на вихідних.

Цими вихідними грузинські ЗМІ поширили фейкове звернення президента України Петра Порошенка до ФСБ РФ, режисер Ахтем Сеїтаблаєв повідомив, що військову драму "Кіборги" планують висунути на премію Американської академії кіномистецтва від України, а у Державному агентстві США з протидії фінансовим злочинам заявили про готовність надати фінансову підтримку Україні в створенні Служби фінансових розслідувань. 

 

Тиждень.ua зібрав основні події, що відбулися на вихідних.

 

Причетність ГРУ РФ до атаки вірусу NotPetya в Україні.

 

Центральне розвідувальне управління США з'ясувало, що військові хакери Росії в 2017 році здійснили кібератаку проти України. 

 

РФ планувала підірвати фінансову систему держави на тлі війни з проросійськими бойовиками. Так, атака вірусу "NotPetya", знищила дані з комп'ютерів банків, енергетичних компаній, високопоставлених держслужбовців та аеропорту.

 

Згідно із засекреченими доповідями, отриманими від джерел в ЦРУ, у американській розвідці з високою долею ймовірності впевнені, що вірус "NotPetya" був створений військовою розвідкою Головного розвідуправління Росії (ГРУ).

 

"У ЦРУ вважають, що хакери працювали на військові спецслужби, які активно беруть участь у програмі кібератак ГРУ, у тому числі тієї, що стосується операцій із здійснення впливу", - йдеться в повідомленні.

 

Водночас у ЦРУ відмовилися коментувати цю інформацію.

 

"Кіборгів" висуватимуть на "Оскар".

 

Режисер Ахтем Сеїтаблаєв повідомив, що військову драму "Кіборги" планують висунути на премію Американської академії кіномистецтва від України. 

"Ми будемо подавати. Подивимося, як вирішать члени українського оскарівського комітету", – заявив Сеїтаблаєв.

 

Водночас він зауважив, що переважна більшість міжнародних фестивалів класу А дуже ревно ставиться до прокату стрічки перед тим, як вона потрапляє на фестиваль.

 

Будівництво газопроводу до Авдіївки.

 

Глава Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський повідомив про завершення будівництва газопроводу до Авдіївки. 

 

"Ситуація наступна: 12 січня завершили зварювання стиків і укладку труб. Газогін готовий повністю до початку випробувань", - повідомив Жебрівський.

 

За його словами, газопровід уже почали накачувати спеціальним інгредієнтом для перевірки якості зварювання.

 

Він також наголосив, що вже дав вказівку паралельно оформлювати всю необхідну документацію, "щоб не затягувати процес".

 

 

Фейкове звернення Порошенка у Федеральну службу безпеки Росії.

 

Прес-служба президента України Петра Порошенка спростувала його нібито "звернення в Федеральну службу безпеки Росії", поширені через засоби масової інформації в Грузії.

 

"Оприлюднені так звані «документи» від імені Петра Порошенка є низькопробною підробкою та фейком, виготовленим і закинутим телекомпанії Руставі-2 спецслужбою Росії. Найкрасномовніше про провал ФСБ свідчить факт, який легко перевірити. Олексій Порошенко одружився у Києві у вересні 2013 року, тому у старшого сина Петра Порошенка у 2007 році не було дружини", - йдеться у повідомленні.

 

Прес-служба Адміністрації Президента також звернулася до ЗМІ з проханням не поширювати фейкову інформацію, що носить явно замовний з боку країни-агресора характер.

 

Увечері 13 січня грузинський телеканал "Руставі-2" повідомив, що його програма "Кур'єр" з конфіденційних джерел отримала нібито заяву Петра Порошенка у Федеральну службу безпеки Росії датовану 3 лютого 2007 року. Порошенко начебто обіцяв під час перебування на території Росії «неухильно дотримуватися російського законодавства, не брати участь в діяльності, спрямованій проти інтересів РФ». На той час Порошенко був народним депутатом і його не впустили на територію РФ. Серед іншого у «зверненні» йшлося, що Порошенко регулярно відвідує Санкт-Петербург, «де проживають батьки дружини мого сина Олексія».

 

Катастрофа нафтового танкеру Sanchi.

 

14 січня затонув Іранський нафтовий танкер "Sanchi", який тиждень горів після зіткнення з вантажним китайським судном. Про це повідомляє BBC Україна.

 

Влада Ірану вже заявила, що всі 32 члени екіпажу загинули - 30 іранців та двоє громадян Бангладеш.

 

Танкер мав на борту 136 тисяч тон конденсату, що є надлегким видом сирої нафти.

 

На вантажному судні врятували 21 громадянина Китаю.

 

Сильні вітри, дощ і хвилі висотою до чотирьох метрів заважали зупинити пожежу на танкері. У рятувальній операції брали участь іранські та китайські команди.

 

Міжнародна підтримка у створенні Служби фінансових розслідувань в Україні.

 

У Державному агентстві США з протидії фінансовим злочинам готові надати підтримку Україні в створенні Служби фінансових розслідувань. 

 

Міністр фінансів України Олександр Данилюк зустрівся із заступником директора Державного агентства США з протидії фінансовим злочинам (FinCEN) Джамалом Ель-Хінді.

 

Джамал Ель-Хінді зазначив, що його організація готова надавати підтримку у створенні ефективного нового органу.